Nocne warsztaty z KOWALEM na Zamku Bolków

Jak rosły musi być kowal aby móc wykonywać swoje rzemiosło? Co ma wspólnego kucie losu z gorącym żelazem?
Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszycie już niebawem na nocnych warsztatach z kowalem Henrykiem, którego niektórzy z Was mieli już przyjemność spotkać na bolkowskim zamku. Nasz Kowal to niezwykle barwna osobowość z głową pełną pomysłów, opowieści, i zagadek. W czasie warsztatów poznacie tajniki jego pracy, narzędzia, które muszą znaleźć się na wyposażeniu kuźni a także opowieści związane z fachem kowala. Uczestnicy wspólnie wykują użytkowy przedmiot.
Warsztaty odbędą się w zamkowej kuźni.
27.08.2022 godz 19.00
Koszt 30zł/os, płatność przed wydarzeniem, wyłącznie GOTÓWKĄ
Czas trwania ok 1,5h

Nocne zwiedzanie Zamku Bolków z KATEM

Czy kat w średniowieczu mógł pełnić rolę dentysty? Czym była maska wstydu i o czym myśli skazaniec, nad którego głową świszczy katowski topór?
Na te i inne pytania odpowiemy podczas nocnego zwiedzania Zamku Bolków z zamkowym katem. W czasie oprowadzania poznacie wiele ciekawostek związanych z fachem, który wśród średniowiecznych mieszkańców budził niezwykły postrach. Oczywiście wśród tych, którzy mieli coś na sumieniu 😇
————————-
Cena 30zł/os
Zakup biletów przed wydarzeniem, płatność gotówką.
Czas zwiedzania 1,5 h

Nocne zwiedzanie z katem

Lubisz czuć na plecach dreszczyk emocji? W takim razie nasz zamkowy kat nie może doczekać się spotkania z Tobą! Oprowadzi Cię po najskrytszych zamkowych zakamarkach i opowie legendy, które zamrożą krew w Twoich żyłach.

Już 5 sierpnia zapraszamy na nocne zwiedzanie Zamku Bolków.

Nie zwlekaj ponieważ ilość miejsc jest ograniczona i zapisz się już dziś! Gwarantujemy, że tę przygodę zapamiętasz na długo.

Ze względu na tematykę i nieco mroczny klimat nie rekomendujemy nocnego zwiedzania bardzo małym dzieciom.nocne zwiedzanie2 (1)

Zapisy mailowe: kustosz@zamek-bolkow.info.pl

Kiedy: 5 sierpnia o godz. 20.00 – 21.30

Koszt: 30zł / os.

W przypadku dużej ilości zgłoszeń możliwe jest utworzenie kolejnej grupy o godz. 22.00

 

Wystawa 1918- Polska Niepodległa

Muzeum Zamek Bolków zaprasza na wystawę „1918- Polska Niepodległa”. Wystawa otwarta w dniach od 11.11.2021 do 21.11.2021 r.  Na wystawie prezentowane będą wydarzenia i postacie historyczne, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Dodatkowo na drugiej sali wyświetlany będzie film złożony z archiwalnych materiałów filmowych pochodzących z 1918 r.

 

plakat 1

 

darek

Muzeum Zamek Bolków, Bractwo Rycerskie Zamku Bolków oraz DAREK MORGAN zapraszają na wieczór autorski. W programie utwory z płyty „Szukam świata”. Piwnica widowiskowa Zamku Bolków już w najbliższy piątek ( 22.10.2021 r. ) godzina 19.00. Zapraszamy

Europejskie Dni Dziedzictwa

Zapraszamy na tegoroczna Edycję Dni Dziedzictwa 2021. XVII wieczny Piknik Rycerski, który odbędzie się 11-12.09.2021 r. od. 9:00 do godz. 18:00.

Są to pierwsze Dni Dziedzictwa po okresie zeszłorocznego zamknięcia, na Zamku Bolków odbędą się w sobotę i niedziele 11-12.09.2021 r. pokazy XVII wiecznej wojskowości. Wstęp Wolny! Zapraszamy

fot. A. Łaciuk
fot. A. Łaciuk

Wystawa „Zamek Bolków na pocztówce i rycinie”

Zapraszamy na wystawę „Zamek Bolków na pocztówce i rycinie”

Wystawa otwarta od 26.07.2021 r.

Wystawa rycin i ilustracji przedstawiających Zamek Bolków w minionych latach. Ma wystawie oprócz zdjęć i rycin można zobaczyć próbę rekonstrukcji zbroi wojownika wielkich stepów z XIII w. , rekonstrukcję stroju rycerskiego oraz repliki 2 hakownic XV wiecznych. Druga sala została przekształcona w salę kinową na której wyświetlany jest film ” Bolków od Legendy do Współczesności cz. 1″