Plakataa3-jpg

Dolnośląskie impresje

 

Wystawa dostępną dla zwiedzających od 01.05.2013r. do 05.07.2013r.

Artur Sudak

urodzony 5 lipca 1965 roku.

Artysta malarz, grafik, romantyk, miłośnik sztuki.

Mieszka i tworzy w Wałbrzychu, z którym artystycznie jest związany. Ukończył studium malarstwa i rysunku „Curso Practico de Dibujo Pintura Larousse”, tworzy we wszystkich możliwych stylach, szczególnie fascynują go malarstwo realistyczne oraz romantyzm.

Usilnie poszukuje śladów Szkoły Sztuk Pięknych – „Ecole des Beaux-Arts”. Rodzący się wielki talent malarski, czego dowodem jest dorobek artystyczny ponad 2000 obrazów.

Dzieła Sudaka są znane zarówno w kraju jak i za granicą. Swoje obrazy sprzedaje głównie do kolekcji prywatnych w Europie Zachodniej.

Obrazy  Artura Sudaka tworzone są na płótnie za pomocą farb olejnych w ciepłych brązowych tonacjach. Artysta w swej twórczości nawiązuję do najlepszych wzorców francuskich impresjonistów, starając oddać zmysłowy, ulotny moment zaparcia tchu w piersi, podczas oglądania szczególnie pięknego widoku i krajobrazu. Artur Sudak  maluje szybkimi minimalistycznymi ruchami pędzla, tworząc duże, jednorodne plamy podstawowych kolorów, zakłóconych światłocieniem. W swojej twórczości Artysta skupia się na obiektach architektonicznych w otoczeniu urzekającej przyrody.

Zainteresowanie Artura Sudaka historią widać w tematach jego prac, w których przeważają zamki miedzy innymi Zamek Bolków, Chojnik i Książ.

Ukazanie ich w otoczeniu przyrody i często niespokojnego nieba stwarza swoistą synergię pomiędzy pięknem nieskażonej natury, a obiektami postawionymi rękami człowieka.

Wszystkie obrazy artysty łączy jedno – romantyczność i nostalgia, tworzące niepowtarzalny klimat tych prac.