plakat 80x60 gotowe

„Realna iluzja- wystawa malarstwa Krzysztofa Polaczenko”

Wystawa otwarta od   29.03.2019 r. do 19.05.2019

O wystawie:

„Realna iluzja” doskonale określa zestawienie precyzji realizmu ze światem wyobrażonym. Nadawanie nowego znaczenia przedmiotom czy miejscom to zadanie dla malarza surrealisty. Główny przekaz większości obrazów traktuje o współczesności, uwypuklając przy tym ludzkie wady i zalety. Sama jednak interpretacja pozostaje otwarta i wymaga od widza uruchomienia jego własnej wyobraźni. Podczas wernisażu zostanie zaprezentowany debiut literacki, książka pt. „Wanna” i filmowa prezentacja powstawania obrazu, całość wzbogaci autorska muzyka.
Malarstwo
Tematykę swoich prac malarskich czerpie bezpośrednio z obserwacji otaczającego nas świata, przedstawiając rzeczywistość w sposób surrealistyczny. Wielokrotnie łączy ze sobą kilka różnych technik plastycznych w jednej pracy. Kładzie ogromny nacisk na dopracowanie detali i długą trwałość prac. Każdy nowo powstający obraz jest drogą do zatracenia w przedstawianej kompozycji, zupełnie jakby miał być ostatnim, który powstanie. Prezentowane tematy są zawsze świeże i nowe, a samo malarstwo jest wędrówką i ciągłym poszukiwaniem nowych ścieżek. Pierwsze malarskie kroki stawiał na zajęciach u pana Roberta Kukli, świdnickiego malarza, scenografa, grafika i twórcy street art. Kolejne szlify zdobywał w studium grafiki reklamowej u pani Renaty Rychlickiej-Benyamin, artystki tworzącej grafiki warsztatowe, malarstwo i rysunek.
Muzyka i proza
W 2010 roku założył jednoosobowy projekt muzyczny horiso, w którym sam gra na wszystkich instrumentach (gitara, trąbka, klawisze), a także okazjonalnie śpiewa. Muzyka projektu została pobrana ponad 60 000 razy, a poszczególne albumy zebrały świetne recenzje w zagranicznych, internetowych radiach i blogach.

W 2014 roku ukazał się jego literacki debiut, powieść pt. „Wanna” wydana przez wydawnictwo GSMA. Eksperymentalna forma i kontrowersyjna tematyka książki często wywoływała burzliwe dyskusje podczas spotkań autorskich. Czytelnicy docenili lekkie pióro oraz trafne spostrzeżenia młodego autora.
O książce
W niedużym mieście żyje zniewolony mężczyzna. Fizycznie jego kajdany nie istnieją, są jedynie stanem umysłu, blokadą, która nie pozwala mu dorosnąć. Dopiero utrata kogoś bliskiego sprawi, że będzie musiał się zmienić.

Wanna to wzruszające wyznanie prawdy o nas samych, szczerze przedstawione przez młodego człowieka, który nagle zaczął wszystko od początku. W samym środku prawdziwego koszmaru pokochał życie nową miłością, nim ta miniona rozłożyła się na dobre.

Krzysztof Polaczenko w swoim debiucie bardzo precyzyjnie uchwycił ludzkie emocje. Drobiazgowe rozważania, nierzadko gorzko traktują o współczesności, przeplatając się ze zdarzeniami rodem z thrillera czy horroru. Wanna zapada w pamięć na długo niczym silny zapach, a każde kolejne słowo nie pozwala przestać zgłębiać tajemnic tej historii.