plakat sudak internet

„Z arsenału Bellony- Broń Palna”

Kobiety w Malarstwie Artura Sudaka

Wystawa trwająca  od 09.08.2018r. do 08.07.2018r.

Opis wystawy:

Artur Sudak

urodzony 5 lipca 1965 roku.

Artysta malarz, grafik, romantyk, miłośnik sztuki.

Mieszka i tworzy w Wałbrzychu, z którym artystycznie jest związany. Ukończył studium malarstwa i rysunku „Curso Practico de Dibujo Pintura Larousse”, tworzy we wszystkich możliwych stylach, szczególnie fascynują go malarstwo realistyczne oraz romantyzm.

Usilnie poszukuje śladów Szkoły Sztuk Pięknych – „Ecole des Beaux-Arts”. Rodzący się wielki talent malarski, czego dowodem jest dorobek artystyczny ponad 2000 obrazów.

Dzieła Sudaka są znane zarówno w kraju jak i za granicą. Swoje obrazy sprzedaje głównie do kolekcji prywatnych w Europie Zachodniej.

Aktualna wystawa prac poświęcona jest jednemu tematowi- kobietom.

Obrazy tworzone są na płótnie za pomocą farb olejnych w ciepłych tonacjach. Artysta w swej twórczości nawiązuję do najlepszych wzorców francuskich impresjonistów, maluje szybkimi śmiałymi ruchami pędzla, tworząc duże, jednorodne plamy podstawowych kolorów, zakłóconych światłocieniem starając oddać zmysłowy, ulotny moment kobiecego ruchu. Ukazanie kobiet w otoczeniu przyrody i często niespokojnego nieba stwarza swoistą synergię pomiędzy pięknem nieskażonej natury, a pięknem kobiecej urody.