INFORMACJE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

DSC04643

Po dojechaniu do Bolkowa należy się kierować na ulicę księcia Bolka, gdzie znajduje się podzamkowy parking. Można tam zaparkować autobusem. Jednakże w sezonie może zdarzyć się sytuacja, że parking będzie pełny. Wtedy autobusy mogą korzystać z parkingu przy ul. Polnej, obok basenu w Bolkowie.
Uwaga dla kierowców korzystających z nawigacji. Jako adres proszę wpisywać :
Bolków, ul. księcia Bolka 11, Jest to adres podzamkowego parkingu, wpisanie Zamek Bolków lub ulicy Zamkowej powoduje często skierowanie pojazdu na przeciwną stronę wzgórza zamkowego, bez możliwości dojazdu.

Po przybyciu na Zamek należy zgłosić się do Kasy, podać liczbę uczestników  i rodzaj biletów, na które się Państwo decydują.

Na Zamku nie ma osobnych biletów dla grup. Koszt biletu normalnego to 12 zł, ulgowego m.in. dla uczniów i emerytów to 6 zł. Przewodnicy oraz opiekunowie grup mają wstęp bezpłatny.

Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o przygotowanie danych koniecznych do wystawienia faktury. Płatność gotówką lub kartą w kasie zamku.

Muzeum Zamek Bolków nie prowadzi rezerwacji. Każda grupa zostanie wpuszczona w godzinach otwarcia Zamku.

Na Zamku Bolków nie ma przewodnika. Grupy chcące być oprowadzane, muszą zatrudnić przewodnika we własnym zakresie.

Zwiedzanie Zamku trwa zazwyczaj ok. 40-50 min. Na Zamku można przebywać dowolną ilość czasu aż do godzin zamknięcia. ( Godziny wstępu podane są na stronie głównej, każda ewentualna zmiana będzie tam również )

Na Zamku nie ma możliwości organizacji ognisk.