Galeria światła na Zamku w Bolkowie w ramach Nocy Muzeum 2018

02.06.2018

 Tegoroczna Noc Muzeów w Bolkowie będzie mieć  z pewnością niepowtarzalną oprawę. Prawdziwą transformację przeżyją średniowieczne mury i dziedzińce  górującego nad miastem Zamku. Na jedną noc zamkowe wzgórze za sprawą TAURON Dystrybucja zamieni się w prawdziwą plenerową galerię  światła. Jakie atrakcje czekają na zwiedzających?

 W czasie gdy jedna z zamkowych ścian niczym prawdziwe  płótno malarskie zostanie pokryta kolorowymi obrazami, tuż obok w zamkowych zakamarkach będzie można napotkać rzeźby ze światła.  Barw nabiorą również zamkowe mury podświetlone fantazyjnymi wzorami. A żywioł ognia poskramiać będą artyści Teatru Ognia.

W Noc Muzeów na Zamku w Bolkowie królować będzie światło. Zapraszamy do zwiedzania. Start 2 czerwca tuż po zmroku.

TAURON Dystrybucja od kilku lat efektownie oświetla obiekty zabytkowe, sakralne czy użyteczności publicznej. W ostatnim czasie rozbłysły ozdobne iluminacje w Zamku w Niemodlinie, bazylice w Panewnikach, w kościele w Nakle Śląskim czy Urzędach Miast w Tarnowskich Górach i Tworogu. Spółka od trzech lat realizuje także megawidowisko multimedialne Alchemia Światła, w którym w niekonwencjonalny sposób wykorzystuje światło i nowoczesne techniki wizualizacyjne.

Firma we współpracy z samorządami opracowuje także masterplany oświetlenia miast. To spójna koncepcja, która wyznacza nowe standardy i kierunki rozwoju oświetlenia. Zakłada uporządkowanie struktury oświetlenia w całym mieście, a także nadanie mu swoistego charakteru i klimatu poprzez odpowiednie oświetlenie detali miejskiej architektury. To pewnego rodzaju mapa drogowa rozwoju oświetlenia.

TAURON Dystrybucja rozpoczyna w Oleśnicy cykl wydarzeń, których celem jest pokazanie miejskiej architektury i przestrzeni publicznych w zupełnie nowej odsłonie. Za pomocą nowych technologii świetlnych i multimedialnych firma w pewnym sensie „wydobywa” z mroku atrakcyjne budynki i przestrzeń wokół nich. W ten sposób pokazując, jak w atrakcyjny sposób wykorzystywać światło w przestrzeniach miejskich.

Opole_2Opole_1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *